Aktualny Cennik
Kategorie
Leczenie chorych ryb antybiotykiem

Jeżeli podczas obserwacji stwierdzimy, że ryby są chore, wówczas niezwłocznie zostaje podjęte leczenie. Najpierw zostaje podana pierwsza dawka lecznicza. Po czym przez 3 dni obserwujemy, jak ryby na nią reagują i czy jest poprawa stanu zdrowia.  Wymieniamy 80 % wody w akwarium. Kolejnym krokiem w terapii jest podanie drugiej dawki leczniczej, tzw. przypominającej. Nie zaprzestajemy uważnej obserwacji, która trwa przez następne 3 dni. Po tym czasie ocenić już można czy ryby są zdrowe. Jeżeli tak, ponownie zmieniamy 80% wody w akwarium, oraz w celu usunięcia toksyn pozostałych po antybiotyku, dodajemy węgiel aktywny. Ryby są gotowe do sprzedaży już na następny dzień. Pozostałe chore ryby przechodzą powyższą procedurę jeszcze raz, tylko z użyciem innych leków.

Informacje w podsumowaniu zamówienia

Złożenie zamówienia oznacza zawarcie umowy sprzedaży. Sprzedawca będzie informował na wskazany adres e-mail o postępach w jego realizacji.

 

Informacje praktyczne

Przed zakupem zachęcamy do zapoznania się z naszym zbiorem poradników: Informacje praktyczne. W szczególności z Ogólnymi zasadami dobierania ryb

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl