Aktualny Cennik
Kategorie
Aklimatyzacja ryb po zakupie

Jak zaaklimatyzować ryby po zakupie?

Proces aklimatyzacji jest bardzo istotny, o czym wie każdy, kto ma do czynienia z akwarystyką. Polega ona na stopniowym przyzwyczajaniu ryb do warunków panujących w naszym akwarium. Wpuszczenie ich bezpośrednio do zbiornika mogłoby skutkować szokiem, chorobą lub w najgorszym razie nawet śmiercią. Zadbajmy więc o to, by po zakupie ryby miały szansę w sposób prawidłowy i bezpieczny zaaklimatyzować w nowym środowisku.

Zacząć należy od rozpakowania ryb i wpuszczenia ich do pojedynczych naczyń aklimatyzacyjnych, do kasty albo wiadra. Zaleca się podanie preparatu usuwającego azotyny. Można w tym celu użyć Toxivec Sery lub innego środka o podobnym działaniu. Koniecznym będzie również dodanie do wody węgla aktywnego, który skutecznie oczyści wodę z wszelkich toksyn. Następnie do zbiornika, w którym zostały umieszczone ryby, wkładamy wężyk, przez który kroplami dodaje się wodę ze zbiornika docelowego. Proces ten powinien trwać około godziny. Teraz już możemy bezpiecznie wpuścić nowe ryby do naszego akwarium.

Informacje w podsumowaniu zamówienia

Złożenie zamówienia oznacza zawarcie umowy sprzedaży. Sprzedawca będzie informował na wskazany adres e-mail o postępach w jego realizacji.

 

Informacje praktyczne

Przed zakupem zachęcamy do zapoznania się z naszym zbiorem poradników: Informacje praktyczne. W szczególności z Ogólnymi zasadami dobierania ryb

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl